Daniel Duperval, een wiskunde- en natuurkundedocent, kreeg in 2017 een kokospalm van OPREH. “Ik was blij toen OPREH met het boomplantprogramma kwam, want de orkaan van 2016 had alle kokospalmen vernietigd.”
In 2022 begon de kokospalm vruchten te leveren, wat een grote steun was voor Daniels gezin. Ze gebruiken de kokosnoten om te koken. Daniel deelt soms kokosnoten uit aan anderen. “Kokosnoten zijn belangrijk in onze samenleving. Veel gezinnen gebruiken ze om te overleven. De verkoop van kokosnoten levert ouders geld op om hun kinderen naar school te sturen.”
Daniel hoopt in de toekomst meer kokospalmen te planten. “Ik laat wat kokosnoten drogen om ze opnieuw te planten. Deze bomen helpen me geld te besparen en ze bieden hoop na de verwoestingen van de orkaan. Ik ben dankbaar en hoop dat OPREH dit project voortzet in andere gemeenschappen.”
(update februari 2025)