Juf Irene (zie foto) heeft een hart voor de kinderen in haar klas. Net als haar collega’s in Burkina Faso heeft ze een sterke ambitie: ze wil haar leerlingen goed, waardegedreven onderwijs bieden. Hierdoor zullen ze later een positieve plek kunnen innemen in de maatschappij. Samen met onze partnerorganisaties, waaronder het ministerie van onderwijs, zetten we in verandering in de gehele onderwijssector. Alleen samen kunnen we de kwaliteit van onderwijs duurzaam en op grote schaal verbeteren.
Hoe bereiken we verandering?
Dit is waar we concreet aan werken:
- We trainen schooladviseurs en docenten, zodat hun leskwaliteit verbetert en hun mentaliteit verandert.
- We ondersteunen scholen om financieel zelfstandiger te worden.
- We zetten een forum voor de onderwijssector op waar innovatieve oplossingen en verbeteringen voor het onderwijs gedeeld kunnen worden.
- We versterken de christelijke onderwijssector door schooleigenaren aan te moedigen om samen te werken en het onderwijs te verbeteren.Het streven? In 2028 volgen 30.000 kinderen goed onderwijs, omdat hun docenten zijn getraind en de school waarop ze zitten kwaliteit biedt.
Versneld onderwijs voor kinderen op de vlucht
In Kaya en Gaoua bieden we kinderen tussen de 9 en 12 jaar versneld onderwijs op een speed school. Deze kinderen zijn gevlucht uit de Sahel-regio of hebben jarenlang in de mijnindustrie gewerkt. Na negen maanden op de speed school kunnen de kinderen instromen in het reguliere onderwijs. Een belangrijke stap richting een betere toekomst!
De ouders en leerkrachten spelen een grote rol in de ontwikkeling van de kinderen. We ondersteunen de ouders om een eigen onderneming te starten, zodat hun inkomen groeit. Hierdoor worden ze ook weerbaarder voor tegenslagen. Leerkrachten worden getraind, zodat ze hun lesvaardigheden verbeteren en leren over pedagogiek, kinderrechten en inclusief onderwijs.